Home » Etkinlikler » İNMEDEN KAÇABİLİRSİN

İNMEDEN KAÇABİLİRSİN

“İnmeden Kaçabilirsin” sloganıyla hayata geçirilen bu proje, inme hastalığı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla; Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi desteği ile 2018 yılı Ekim ayında Eskişehir genelinde açıkhava reklamları ile başlayan iletişim çalışmaları, afiş ve broşür gibi basılı malzemeler, TV ve Sinema mecraları için tasarlanan bilgilendirici filmler ve sosyal medya paylaşımları ile sürdürülmektedir.

Tüm bu çalışmalar, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi tarafından Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında da desteklenmektedir. Proje kapsamında, iletişim çalışmalarına paralel olarak saha araştırmaları da gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda iletişim uygulamaları başlamadan önce Eskişehir halkının inme konusundaki mevcut farkındalığı kapsamlı bir saha araştırması ile ölçülmüştür. İletişim çalışmaları sonucunda tekrarlanması planlanan araştırma ile projenin etkilerini değerlendirmek ve ileride atılacak adımlara temel oluşturmak için Eskişehir halkının inme farkındalığı düzeyini belirlemek amaçlanmıştır.

2018 yılı itibariyle Eskişehir ili özelinde başlatılan bu sağlık iletişimi projesi, ileride ülke genelinde de uygulanarak projenin yaygın etkisini arttırmak amaçlanmaktadır.

https://www.inme.org.tr/

3 2 14